covid 19

pokud máte podezření na covid, antigenní testy děláme v ordinaci. Noste prosím repsirátory. 
PCR test není nutný. 
 
očkování proti covidu - proti covidu neočkujeme
 

doporučení pro pacienty:

 
Dbejte maximálně o své zdraví tak, abyste snížili potřebu návštěv u lékaře. Dodržujte všechna doporučená protiepidemická opatření. Dodržujte pravidla pro dietu, životosprávu a pravidelné užívání doporučených léků. 
 
Objednejte se k očkování proti chřipce a pneumokokovým nákazám. 
 
V období zvýšeného výskytu infekcí horních dýchacích cest omezte zbytné návštěvy u lékaře. Takové období právě nastává. 
 
Do velké míry Vám můžeme poskytovat služby elektronicky (e-recepty, e-neschopenka). 
 
Dodržujte odstupy v čekárně k ostatním pacientům. Držte se pokynů zdravotního personálu. 
 
Pokud na sobě pociťujete příznaky akutní infekce horních dýchacích cest, jako například teplota, slabost, únavnost, bolesti hlavy, bolesti v krku a bolesti svalů, rýma, kašel, poruchy chuti a čichu, zahajte domácí izolaci a samoléčbu: tělesný klid, dostatečný pitný režim a event. podávání léků na teplotu a bolesti (paracetamol, ibuprofen). Tato léčba vyřeší většinu případů během několika dní. Omezte po dobu příznaků styk s jinými lidmi na nezbytné minimum.
 
Pokud potřebujete potvrzení o pracovní neschopnosti, může být vystaveno z ordinace ve vzdáleném režimu, ale nejdéle 3 dny zpětně.  Kontaktujte nás - pokud máte výše popsané obtíže či covid + antigenní test. 
 
Pokud se u Vás objeví některý z varovných příznaků, jako je dušnost (subjektivně pociťovaná nedostatečnost /zkrácení dechu, jako by nemožnost se pořádně nadechnout), vysoká horečka nad 38,5 stupně neustupující po podání paracetamolu nebo ibuprofenu, či zmatenost/kolaps - pokud máte příznaky akutní infekce horních dýchacích cest a patříte mezi osoby ve zvýšeném riziku; jste seniorem nad 65 let, máte chronické onemocnění srdce, plic nebo ledvin, diabetes nebo léčenou poruchu imunity. V těchto případech  rozhodneme o indikaci k testování na infekci covid-19 testem RT-PCR a o dalším postupu. 
 
 
 
V případě závažného stavu volejte Zdravotnickou záchrannou službu (tel. číslo 155). Více informací naleznete na https://www.svl.cz/informace-pro-pacienty/.
 
Epidemiologická opatření:
 
Postupuje se vždy dle aktuální verze mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. 
 
 
 

EMAILY VYŘIZUJEME SE SESTŘIČKOU OBĚ, ADRESU ORDINACEHYGEIA@GMAIL.COM OBSLUHUJE SESTŘIČKA, DRUHOU ADRESU  LÉKAŘKA, ŽÁDOST O RECEPTY, NESCHOPENKY A COVID ŽÁDANKY PIŠTĚ NA ADRESU ORDINACEHYGEIA@GMAIL.COM, OTÁZKY SMĚŘUJÍCÍ NA LÉČBU ATD POSÍLEJTE NA DRUHÝ EMAIL, VŽDY PROSÍM VYBERTE JEN JEDNU ADRESU, POKUD TO NEBUDE CÍLENÉ SPRÁVNĚ, NEVADÍ, MY SI TO PŘEDÁME. 

NA EMAILY ODPOVÍDÁME V ORDINAČNÍCH HODINÁCH.

pokud potřebujete potvrzení o prodělaném covidu či o očkování, je to za poplatek 100 Kč

 
 

řízení karanén a izolací u covid pozitivních lidí má na starosti hygiena, tel. číslo na hygienu středočeského kraje: 310014460